Turku

Viesnīca bez darbiniekiem. Durvju kods ir saņemts īsziņā. Istaba ir sakopta pirms ierašanās, un tā tiek tīrīta reizi piecās dienās. Divi lieli mīnusi – logs nav atverams un stikls tāds, kuram nevar cauri redzēt. Atrodoties istabā, nevar saprast vai ārā diena vai nakts, vai līst lietus vai spīd saule. Izvēdināt arī nevar. Visu laiku strādā ventilācija, kuru nevar izslēgt. Tā rada tādu vēsumu visu laiku. Bet nebija tik traki, lai saltu. Gulēju ar divām segām un jāsaka, ka izgulējos labi. Turpmāk būs cītīgāk jālasa komentāri par viesnīcām, lai izvairītos no šādam istabām. Bija arī plusi. Istaba plaša – ar nodalītu darba un gultas vietu. Ūdens vārāmais, tēja, kafija, mikro viļņu krāsns.

Vēroju somus. Somiem ir tāds iedzimts iekšējais anarhisms – pozitīvā nozīmē. Šķiet, ka viņi jūtas pilnīgi brīvi – neuztraucas, ko citi domā. Citi (somi) visdrīzāk arī neko nedomā. Piemēram. Kāds puisis universitātē ierodas skrienot – bez krekla. Daudzām sievietēm ir tetovējumi. Katrs ģērbjas savā stilā pēc savām vēlmēm. Mums tāda iekšējā brīvība vēl nav sasniegta, vismaz lielākajai daļai vēl nav. Pats sevi arī pieķeru pie domām par to kā izskatos. Bet somi visu vērtē pēc būtības. Svarīgi ir tas, ko Tu runā, nevis kādā krāsā Tev mati, vai kāds tetovējums uz rokas. Bet šī īpašība piemīt principā visiem skandināviem.

Ar ēšanas tradīcijām ikdienā somi neizceļas. Ēd ļoti vienkārši un bieži ātro ēdienu. Maiznīcām, picērijām un burgernīcām te ir pieprasījums. Pēc TA pilsētas labākais restorāns ir picērija lielveikalā. Tas protams kaut ko liecina par ēšanas tradīcijām. Biju minētajā vikingu restorānā. Garšīgi, bet cenas par augstu. Otrais ēdiens sākot no 20€. Ekskursijā braucām uz mazu saliņu, uz kuras ir viena māja. Tur gan bija garšīgi. Salāti un daudz zivis. Gaļu pat nevajadzēja ēst.

Atzīmēju sešus GC, bet atradu tikai divus. Atkal pārliecinājos par to, ka nepatīk man pilsētās GC meklēt. Šķiet, ka traucēju kādam ar to. Labāk mežā to darīt.

Esmu jau ceļā uz Helsinkiem. Tad vakara lidojums uz Rīgu.

Advertisements
KategorijasUncategorized
  1. Vēl nav komentāru.
  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: