Sākums > Uncategorized > Ceļš uz Turku

Ceļš uz Turku

Šodien diena ceļā. Kopā pieci transporti. Agri nebija jāceļas – mierīgā ritmā duša, vingrošana, brokastis, somas sakārtošana. Pirms 11.00 izbraucam ar auto uz Rīgas Lidostu. Lidosta tukša, principā nekur nav rindas. Šoreiz sanāk braukt ar lielo somu, jo iekšā plakātu vajadzēja dabūt. Parēķināju, ka šai ceļa somai jau 12 gadi – labi kalpo.

Lidojumā guļu – principā visu ceļu nogulēju. Sākumā tikai Baltic Outlook izšķirstīju un vienu rakstu izlasīju. Helsinkos ielidojam 10 minūtes ātrāk pirms grafika. Meklēju 61. autobusu, ar kuru jābrauc uz Tikkurila. Atrodu vienu pieturu, pagaidu kādas 10 minūtes. Autobuss ar numur 61 pabrauc man garām. WTF? Atceros, ka autobusam ir divas pieturas – otra pietura ir otrajā terminālī. Eju līdz otrai pieturai – tur tas pats autobuss vēl stāv. Tieši laikā paspēju iekāpt.

Transporta biļetes jau esmu nopircis laicīgi internetā. Autobusa vadītājam paradu A4 izdruku. Viņš pat īsti neapskatās – norāda, lai eju iekšā. Braucam gar nepabeigtiem ceļiem – būs te jaunas šosejas. Pēc kādām 20 minūtēm esam galapunktā, kas ir Tikkurilas dzelzceļa stacija. Nedaudz samulstu pie informācijas dēļa, bet beigās atrodu pareizu vilcienu, ar kuru man jābrauc. Esmu stundu par ātru, bet izdomāju braukšu ar pirmo vilcienu, kas nāks. Vilcienā konduktors izstaigā vagonu, bet biļetes nevienam neprasa. Laikam uzticas, ka visi ir iegādājušies. Braucam uz Pasila.

Pēc 16 minūtēm esam Pasila stacijā, kas ir viena stacija pirms Helsinkiem. Joprojām esmu stundu par agru. Šoreiz nolemju ieturēt pauzīti un sagaidīt īsto vilcienu, kas biļetē rakstīts. Gribās ēst. Izvēle nav īpaši sarežģīta – Subway, Hesburger un divi kebabi. Izvelos to kebabu, kur piedevās ir rīsi – maksā 7€ kopā ar sulu. Apsēžos, diezgan ātri saņemu savu porciju. Ieskatos TV, tur Eurosport tiešraidē rāda tenisu. Padomāju, ka šodien Ernests laikam spēlē – un tiešām viņu arī rāda. Redzēju pirmā seta galotni un visu otro setu. Forši tā paskatīties uz latvieti lielajā sportā.

Kebabs notiesāts. Kopumā labs, tikai nedaudz par asu. Ieeju vēl K-Marketā. Sapērkos saldumus un ūdeni. Laicīgi eju uz 6. peronu. Laiks labs – spīd saulīte. Tiek paziņots par vilciena pienākšanu, kas dodas uz Turku. Jā, tas ir manējais. Mana vieta ir otrajā stāvā ar numuru 91. Tā ir jau aizņemta, bet vilciens gandrīz tukšs – apsēžos citā vietā.

Vilciens patīkams. Viss ko vien var vēlēties. Galdiņš, elektrība, WiFi. Tagad tieši rakstu no vilciena. Kopā ceļš nepilnas 2 stundas. Tikko pienāca pārdevēja – piedāvāja visādus našķus. Sākumā atsaku, bet tad iedomājos par kafiju. Maksāju ar karti, bet darījums nenotiek, nākas tomēr maksāt ar skaidru naudu. Gulbis labi spēlē.

Lidostā izmantoju laika, lai papētītu labākos Turku restorānus. Izvēle it kā liela, bet daudz citu tautu ietekmes. Vietējie restorāni mazākumā. Bet ir viens vikingu restorāns. Tur varētu šovakar aiziet, jo būs noskaņojums. Pēc stundas jau būšu Turku. Ceru, ka turpinājums būs.

Advertisements
KategorijasUncategorized
  1. Vēl nav komentāru.
  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: