Sākums > LaTeX > Vektorgrafika un rastrs vienā LaTeX dokumentā

Vektorgrafika un rastrs vienā LaTeX dokumentā

Vakar ilgi mocījos, kamēr sapratu, kā vienā LaTeX dokumentā var ievietot gan vektorgrafikas attēlu, gan rastra attēlu. Tāpēc nodomāju, ka vajag par to uzrakstīt.

Vakar veidoju prezentāciju, kurā vajadzēja ievietot vairākus attēlus. Es labrāt visus attēlus veidotu vektorgrafikā, bet ir gadījumi, kad tas nav vēlams. Piemēram, izkliedes diagramma ar 60 000 punktiem saglabāta vektorformātā aizņem ļoti daudz vietas (piemēram, PDF formātā tas nozīmē – vairāk kā 100 MB), kas protams nav vēlams. Tāpēc šādos gadījumos nekas cits neatliek, kā izmantot rastra attēlus (piemēram, PNG formātā). Var protams mēģināt darboties ar kaut kādu PDF kompresēšanu (piemēram ar pdfk), bet īsti nav sajūtas, ka tas būs risinājums.

Sākumā veidoju vektorgrafiku EPS formātā. Lai ievietotu LaTeX dokumentā EPS attēlu, ir jāizmanto latex (dvi mode). Bet skāde ir tāda, ka latex nemāk apstrādāt rastrus. Rastriem attiecīgi ir jāizmanto pdflatex (pdf mode). Ilgi rakos pa internetu, lai meklētu atbildi uz jautājumu kā vienā failā ievietot gan EPS, gan PNG, bet man darbojošos risinājumu netradu. Sāku jau baidīties par to, ka visus smukos vektorgrafikas attēlus būs jāpārtaisa par rastriem, ko ļoti negribējās darīt.

Līdz beidzot uzdūros šai atbildei. Atbildē ir ieteikts vienkāršu risinājumu – vektorgrafikai izmantot PDF, fotogrāfijām JPEG un visiem pārējiem rastriem PNG. Un pats labākais ir tas, ka visus minētos formātus var apstrādāt ar pdflatex. Ar šo arī problēma bija atrisināta. Nācās vien EPSus pārtaisīt par PDFiem.

Te ir rezultāts: UU2011_MLiberts.pdf. Piemēram 29. slaidā ir attēls vektorgrafikā (vektorgrafikas skaistums ir tāds, ka varam zoomoties iekšā bildē, cik gribam – attēla kvalitāte nesamazinās), bet 23. slaidā ir ievietots rastra attēls.

Advertisements
KategorijasLaTeX
  1. Vēl nav komentāru.
  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: