Sākums > Politika > Līderu debate Valmierā

Līderu debate Valmierā

OK, jāuzraksta kaut kas politisks :)

Tikko gandrīz noskatījos LNT Līderu debates Valmierā. Gandrīz tāpēc, ka video montieris ir bezatbildīgi norāvis debašu beigas. WTF?!?

Rezumē par debatēm būtu šāds. Ulmanis galīgi izgāzās. Es teiktu neatceros neko sakarīgu no viņa teiktā. Dombrovskis labi beidzot nolika tos PLL murgus par 180 Ls neapliekamo algu. Loģiski – ja jau TPisti treknajos gados to nevarēja izdarīt, tad kā tas būtu iespējams krīzes laikā. Vienvārdsakot ar Ulmani ir čau.

Vai man tikai likās, ka, Ādamsonam runājot latviski, ir akcents ;) Nu tas tā, bet arī neko diži sakarīgu nepateica, tik visu laiku lielījās ar savu darbu Rīgas domē. Redz samazina birokrātiju atlaižot 3000 darbiniekus. Interesanti vai tiešām RD tik daudz strādājā. Un Ādamsona kungs – ierēdņu skaits jau nav birokrātijas sloga mērs. Samazinot ierēdņu skaitu, birokrātijas slogu tieši var pacelt, jo brutāli samazinot ierēdņu skaitu, samazināsies valsts pārvaldes pakalpojumu kvalitāte. Tātad birokrātijas problēma ir attieksmē, nevis skaitā. Bet nu Ādamsons arī garām.

Tas krieviņš no PCTVL šausmīgi mocījās latviski runāt, brīžiem pat domu bija grūti pateikt. Nu tas protams mīnuss viņam. Vairāk neko neatceros.

Dūklavs. Kā ZZS standarts. Kaut kur pa vidu ne labi, ne slikti – lai jebkuram varētu pieslieties.

Dombrovskis. Teikšu man patika. Skaidra valoda. Nerunāja ar aplinkiem. Beidzot sadzirdēju to, ko jo sen gaidīju. Gan jau bija tas kaut kur deklarēts. Pārlikt nodokļu slogu no darba spēka uz patēriņu un īpašumiem. Tas principā ir Norvēģijas modelis – augsts PVN un zems IIN. Ļoti vienkārša shēma – mums labi, vairak ienākumi no ārzemniekiem, etc.

Raivis no VL diezgan pārliecinoši, kā jau VL kolēģis iepriekšējās debatēs. Laikam dzirdeju, ka atbalsta progresīvo IIN nodokli. Jebkurā gadījuma būtu labi partneri Vienotībai. Vispār interesanti, ka no apvienības VL+TB+LNNK, pagaidām uzstājas tikai VL biedri :)

Nu tā. Kamēr nekādas citas debates nepastāv, šīs ir OK. Turpinam aktīvi sekot! :)

Advertisements
KategorijasPolitika
  1. Vēl nav komentāru.
  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: