Sākums > Politika > Tukši vārdi partiju programmās

Tukši vārdi partiju programmās

Vakar klausoties Māra Zandera (Radio SWH) dienas apskatu, radās doma par partiju programmām. Šobrīd problēma ir tāda, ka programmās ļoti bieži ir solījumi bez jebkāda seguma. Piemēram – samazināsim kaut kādu nodokli. Bet tad uzreiz ir jābūt atbildēm – cik daudz dēļ šīs izdarības zaudēs valsts/pašvaldību budžeti un kā šo zaudējumu kompensēt. Vai arī pretēji – partija sola palielināt kādu pabalstu. Atkal jautājumi, cik kopā šis prieks izmaksās un no kurienes naudiņu dabūsim.

Tātad mans priekšlikums būtu – papildināt partiju programmas ar aprēķiniem un skaitļiem. Principā programmas būtu jāveido kā valsts budžeta ienākumu un izdevumu priekšlikums. Kā pamatu var izmantot esošo budžetu. Tad dot savus priekšlikumus un attiecīgi parādīt kā tie iespaidos budžeta ienākumus un izdevumus (un cik liels pārpalikums/deficīts budžetā radīsies). Un šādu budžeta plānu vajadzētu ilgtermiņa (4 gadi vismaz).

Tātad es no partijām gribētu redzēt tādu visparīgu budžeta plānu – kā tuvāko 4 gadu laikā valsts iekasēs nodokļus un kādās pozīcijās/cik daudz tērēs (un cik liels uzkrājums veidosies). Bez aprēķiniem visi šie solījumi ir tikai tukši vārdi.

Advertisements
KategorijasPolitika
 1. davix
  31.07.2010 plkst. 01:04

  Nē nē, šoreiz nav gluži Tev taisnība. Un kāpēc? Tāpēc, ka tā varētu darīt, ja pastāvētu dikai 2 partijas un tad uzvar vēlēšanās viena vai otra un tā savukārt izpilda savu programmu. BET mums jau ir daudzas partijas un lai ko arī solītu, lai kādi būtu uzstādījumi un lai kādas būtu programmas. pēc vēlēšanām partijas gribot negribot veido koalīciju, kurā kopā darbojas dažādas partijas, ar dažādu politku un meklē kompromisus.

  Diemžēl partiju programma ar aprēķiniem būtu tikpat “melīga” un bezjēdzīga kā tukšie priekšvēlēšanu solījumi.

  Partiju programmās ir jābūt politikai, tās virzieniem, kādu nodokļu sistēmu piedāvā, kādas ir prioritātes, BET visus aprēķinus labākajā gadījumā vajadzētu diskutēt priekšvēlēšanu diskusijās. Tad lai tur sanāk politiķi ar saviem padomniekiem pie rokas un pastrīdās kā kurš varētu izpildīt savu programmu un no kā viena partija piedāvā attiekties, lai īstenotu ko citu.

  P.S. bet es labprāt kā joku gribētu redzēt kādu tik programmu ar visiem aprēķiniem piedāvātu Šlesers. Nu tur tik būtu cipari oj oj oj :)

  man personīgi no partiju programmām svarīgi ir nodokļu politika respektīvi kādu nodokļu sistēmu partija atbalsta, nodokļu sloga sadalījums starp darba ņēmēju un darba devēju, varbūt jautājumi ārpolitikas uzstādījumos un veselības aprūpe un pensiju sistēmas izmaiņas ar skatu nākotnē. Tie cipari nedos neko ne tev, ne man.

  ja ir kāda kļūda tekstā sorry slinkums pārlasīt. nāk miegs

 2. 04.08.2010 plkst. 13:20

  No skaitļiem būtu tāds labums, ka vismaz nebūtu pretrunas vienas partijas programmas ietvaros. Citādi tagad ir tā, ka sola samazināt nodokļus (valsts ienākumus), palielināt pabalstus (valsts izdevumus) un vēl bezdeficīta budžetu (šis kā piemērs, nekas konkrēts). Vismaz ar skaitļiem šādas pretrunas nebūtu.

 3. Krish
  22.08.2010 plkst. 23:17

  tas būtu ļoti atbalstāmi, diemžēl vairums partiju ar cipariem diez ko nedraudzējas, domāju ka Šlesers neko vairāk kā, ka 10% ir labi, bet 5% ir uzmetiens, nesaprot.

 1. No trackbacks yet.

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: