Sākums > Statistika > LR1 par CSP

LR1 par CSP

Noklausījos “slaveno” LR1 raidījumu par CSP – “Krustpunktā” (aptuveni 30 minūte).

Kopsummā varu pateikt, ka ļoti vājš raidījums. Izskatās, ka žurnālists vienkārši mēģināja piesieties kur vien tik var, neanalizējot visu CSP kopumā pēc būtības.

OK, es piekrītu par tiem 9999 Ls, piekrītu par izbraukuma semināriem (šajā laikā).

Galīgākais murgs bija par CSP funkciju/darbu deleģēšanu privātajam sektoram. Man jau liekas, ka tas nav iespējams. Un, ja būtu iespējams, tad tas būtu dārgāk, nodrošinot tagadējo kvalitāti. Daži aspekti, kāpēc tā:

1) Nav iespējams dēļ individuālās informācijas konfidencialitātes. CSP strādā ar LR Iedzīvotāju reģistra, LR Uzņēmumu reģistra un 100 citu reģistru datiem. Kaut kā neredzu iespēju nodot šo informāciju privātajam sektoram, saglabājot kontroles iespēju par informācijas konfidencialitāti. Bet bez šiem datiem, tagadējo kvalitāti nav reāli sasniegt.

2) CSP veic, minēsim kādus 100 pētījumus. Varbūt vairāk. Tagad par katru rīkojam konkursu. Beigās visu darbu sadalīs kādas 5-10 firmiņas. Katra ar saviem standartiem, rīkiem, metodēm, rezultātiem. Nekādas salīdzināmības, reāls kvalitātes kritums. Lai kaut cik nodrošinātu līdzīgu kvalitāti kā šobrīd, tad vienīgais veids ir dibināt uzņēmumu, kurš ir tik pat liels kā CSP, un tad šis viens monstrs arī dara visu CSP darbus. Loģiski, ka nav jēgas dibināt otru CSP.

3) Izmaksas. Es piekrītu, ka CSP nav pati efektīvākā sistēma. Ir ļoti viegli norādāmas funkcijas, kuras ir iespējams veikt efektīvāk. Bet tā jau ir visas valsts pārvāldes sāpē, ka amatus veido cilvēkiem, nevis funkcijām. Tas tā. Bet ir noteikti arī funkcijas, kuras privātais sektors lētāk neizdarīs. Kaut vai IT un matemātiķi. Nu neticu, ka privātais sektors par tik mazām algām izdarīs tik kvalificētu darbu.

4) Sadarbība ar citām valstīm un Euristat. Statistiķi ir kā ģimene. Mēs dalamies ar informāciju ar kolēģiem un dalamies ar rīkiem un metodēm. Ja viens ir uzrakstījis progrmmiņu, kas dara vienu funkciju, tad to iespējams varēs izmantot arī citas valstis. Protams ir arī citi gadījumu. Bet mana doma ir, ka būs nereāli grūti saglabāt tagadējās networking tradīcijas ar citu valstu kolēģiem.

Rezumē – CSP ir būt. Protams šis bija labs modinātājzvans vadībai, ka ir efektīvāk jādomā par modernizāciju, bet bez CSP Latvijas statistikas nebūs.

Nobeigumā LIELS PALDIES Ilutai Skruzkalnei, par loģiskajiem komentāriem. Visam piekritu, ko viņa teica :)

P.S. Viss. Šausmīgi ātri rakstīju.

KategorijasStatistika
  1. 18.06.2009 plkst. 12:47
  2. 30.12.2009 plkst. 01:25

    kapec ne:)

  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: