Sākums > Uncategorized > Metallica – Escape from the Studio

Metallica – Escape from the Studio

Viens no bērnības sapņiem ir piepildīts – es biju Metallicas koncertā. Ko tur vēl piebilst? Tas jau vien ir kaut kas awesome. OK, neliels atskats uz to visu.

Location: Tallinn, Estonia
Date: Jun 13, 2006
Venue: Song Festival Grounds

Esam jau gandrīz pie pašas ieejas un pēkšņi garām mums pabrauc četri melni Merši, kur katrā ir viens no viņiem. Es tikai paspēju atpazīt Hetfildu – viņš bija tik tuvu.

Iekšā jau pulcējas ļaudis. Pirmo no trīs iesildītājiem esam jau nokavējuši, bet tas ir sīkums. Šobrīd uzstājas kāda igauņu grupa, kurai igaiņi fano līdzi, laikam tur populāra. Pamanu vienu pazīstamu cilvēku.

Ieņamam vietas otrajā rindā lielajā sektorā – vairāk kreisajā malā. Priekšā mums ir apsardzes eja, VIP sektors un skatuve.

Pirms pēdējiem iesildītājiem paiet labs laiciņš, kura laikā saule riktīgi karsē – tā vēl nav norietējusi.

Bullet For MY Valentine ir trešā iesildošā grupa. Pēc stila līdzīga Killswitch Engage. VIP sektors jau ārdās. Pārējais pūlis īpašas emocijas neizrāda – tomēr šeit esam ieradušies ar citu mērķi. (Bet grupa tiek piefiksēta un šobrīd to jau mājās klausos).

Forši, ka mobilie telefoni ar kamerām nav aizliegti un to lietošana arī. Līdz ar to ir iespēja kaut ko pafočēt.

Pirms Metallica ļoti ilgs sagatavošanās starplaiks. Latvieši jau sāk dziedāt “Ai, jel manu vieglu prātu, jauns izdzēru alutiņu …”.

Un tad tas sākas … ar The Ecstasy Of Gold, kam seko Creeping Death.

Ir trīs monitori, kas rāda, kas notiek uz skatuves un brīžiem kādas animācijas. Principā skatuve ir diezgan patālu, lai tur visam varētu izsekot līdzi, tāpēc vairāk jāskatās uz monitoriem. Tas diemžēl rada efektu, ka tu esi nevis dzīvajā koncī, bet gan skaties DVD, tāpēc ik pa laikam atgādinu sev skatīties uz dzīvo skatuvi.

Tālāk seko Fuel, Wherever I May Roam, For Whom The Bell Tolls un dievīgais Fade To Black. Visām dziesmām dziedu līdzi, jo tās taču 100 reizes jau dzirdētas.

Tūre ir veltīt Master Of Puppets 20 gadu jubilejai un tādēļ šis albūms tiek nospēlēts pilnībā. Beigās tiek pieminēts Klifs Bertons…

Tālāk seko Sad But True, Nothing Else Matters, One un Enter Sandman. One tiek spēlēts ir iespaidīgu uguņošanu. Nothing Else Matters laikā pūlī parādās tukstošiem uguntiņas…

Koncerts tiek noslēgts ar So What un Seek and Destroy.

Man vēl gribējās dzirdēt vismaz vienu dziesmu no St.Anger. Šoreiz uzsvars tika likts uz vecajām labājām dziesmām – jaunākā bija Fuel no ReLoad.

Neizprotu tos cilvēkus, kuri pa ceļam uz konci jau tā pietempjas, ka nesagaidot Metallica, tiek iznesti no teritorijas – tādi bija vismaz četri. Koncerta laikā protams tika vesti prom vēl daudzi citi.

Novēroju dažus interesantus klausītājus. Ģimenīte – vecāki apmēram 30 gadīgi, līdzi divas apmēram 10gadīgas meitenītes. Meitenītes izskatās kā jau kārtīgi bērni, bet vienai Metallica krekliņš, otrai Megadeth. Abas uzmanīgi seko līdzi visam, kas notiek. Otrs gadījums – divas māmiņas (arī varētu būt ~30 gadi) ar saviem dēliem (iespējams) – var redzēt, ka māmiņas nav nākušas tikai dēliem līdzi, jo pašas izteikti izjūt koncertu. Super! Es arī savus bērnus vedīšu uz šādiem končiem. Lai dzird, kas ir nopietna mūzika.

Pēc konča nedaudz zaudēta balss, jo ir izdziedāts (izkliegts) līdzi visām dziesmām – tas bija pats krutākais.

Masa sāk lēnām virzīties uz centra pusi. Principā galvenā Tallinas iela ir pilna ar faniem. Ik pa laikam tiek veidots skaņas vilnis – cilvēkiem secīgi sasaucoties. Šķērsielas ir nobloķētas ar policijas mašīnām. Kā teica krustēvs, kurš strādā Tallinā – šonakt Tallina bija sadalījusies divās grupās – metālistos un policistos. Bet organizātori bija līmenī (laikam ir jau pieredze) nekādi lieli ekscesi netika novēroti.

Uz šādu koncertu man vienkārši bija jābūt. Es pat netaisos tagad to vērtēt – labs vai slikts. Tas vienkārši bija jāizjūt. Ceru, ka ne pēdējo reizi.

Bildes: foto.inbox.lv/djhurio/Metallica2006

\m/

Advertisements
KategorijasUncategorized
  1. Vēl nav komentāru.
  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: